• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
منوی سایت
معرفی سازمان
معرفی شهرستان
فعالیت های سازمان
مناقصات و مزایدات
پرسش و پاسخ
آموزش شهروندی
انتقادات و پیشنهادات
اشیاء گمشده
بیمه رانندگان اتوبوس
بیمه رانندگان تاکسی
بیمه رانندگان وانت بار


بیانیه گام دوم انقلاب


طرح کرامتفواید استفاده از
 وسایل حمل و نقل عمومی 

حجاب تکریم است

13 راه ساده برای صرفه جویی آب در خانه


روش های صرفجویی در مصرف گاز


Log IN
ورود به سایت
 
 


مبعث، بعثت همه خوبی‌ها بود/ اخلاق مداری؛ سیره عملی پیامبر اکرم(ص)
تاريخ
: 99/12/20
تاریخ با همه وجود و با همه شعائرش منتظر برخاستن بود، منتظر نوری به نام محمد(ص) و دستوری به نام خواندن و دانستن، و مبعث می‌شود...!
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 
 پیامبر باید از غار بر‌می‌گشت، غاری به نام حرا که قرار بود از دل تاریکی‌اش نوری همه عالم را فرا گیرد، قرار بود امانتی بزرگ به دست امین‌ترین مردم سپرده شود، و چه فلسفه‌ایست این امانت داری که تو را محل فرود بزرگترین امانت الهی می‌سازد!
«اقرأ بسم ربک الذی خلق ...»
«بخوان محمد، بخوان به نام پروردگاری که تو را خلق کرده»
و با این جمله آغاز می‌شود بعثت پیامبری که قرار است در 23 سال به اندازه همه پیامبران از آدم تا ابراهیم سختی بکشد!
 بخوان مقدمه حرکت است، شروع یادگیری در هر زمینه‌ای شروع یک حرکت بزرگ است، و بعثت شروع این جریان بزرگ بود، همه نام‌هایی که در عالم ماندگار شد یا خوانده بودند یا خوانده شدند و این آغاز یک شعار بزرگ بود...! همه پیامبران آمده بودند تا دستی بر عقول بشری کشیده و ذهن بشریت را برای پذیرش این خواندن آماده سازند و قرآن آمد، کتابی که حتی نوع خواندنش هم مهم بود " و رتل القرآن ترتیلا " ...

بعثت پیامبر درونی بزرگتر از بعثت پیامبر!
جهاد اکبر دارد و اصغر، اصغرش به ظاهر از اکبرش سخت‌تر است، اما نه! جهاد با نفس از جهاد با دشمن سخت‌تر است. بعثت هم همین است، باید پیامبر درونی را به بعثت رسانید و برانگیخت، زیرا تا رسالت درونی انجام نشود از بیرون همه صداهای خوب و بد شنیده خواهد شد. برای برانگیختن پیامبر درون کافیست روز به روز بیشتر در جدال با نفس برآییم و جلوی زیاده خواهی های نفس را بگیریم.
ا
خلاق، رمز نهادینه شدن خوبی‌ها
بعضی می‌گویند پیامبر، اسلام را با اخلاق گسترش داد، اما بهتر این است که بگوییم اسلام چیزی جز اخلاق نیست و اخلاق را با هیچ چیز جز اخلاق نمیتوان نشر داد.

پیامبر به عیادت دشمنش می‌رفت
شخصی بود که هر روز از بالای بام بر پیامبر شکمبه گوسفند می‌ریخت، چندر ورزی خبری از او نبود! پیامبر خبرش را گرفت، گفتند بیمار است، پیامبر به عیادتش رفت، آن فرد باورش نمی‌شد همان فردی که همیشه او را دشمن می‌دانست حالا به عیادتش آمده و همین زمینه اسلام آوردن آن فرد شد.

مبعث، شروع همه خوبی‌ها
با توجه به رفتار پیامبر و سیره عملی اهل بیت باید بعثت را شروع همه خوبی‌ها دانست، روزهایی که اخلاق پیامبر دل همه اهل حق عالم را ربوده بود و نامش روز به روز بیشتر از روز قبل مطرح می‌شود. 124 هزار پیامبر آمدند تا زمینه بعثت پیامبری فراهم شود که پیامبر درون همه را برانگیزاند و حال این وظیفه ماست که به ندای پیامبر درون گوش فرا دهیم...! 
 
 
مدیرعامل


شعار سال

صلوات خاصه امام رضا(ع)

نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات

پیوند هااحادیث  پیامبر اکرم (ص)


  -------کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان فلاورجان می باشد--------